Gdzie szukać opinii turystycznych i porad podróżniczych?

Większość osób przed wyjazdem, czy nawet jeszcze przed rezerwacją konkretnego obiektu noclegowego, czy też zakupem wakacji, szuka informacji oraz opinii innych osób. Chcąc dowiedzieć się jak najwięcej, czy to o organizatorze wycieczki, czy też o liniach lotniczych. Szuka opinii o hotelach, atrakcjach oraz cenach jakie można zastać na miejscu. Dużo osób po prostu chce się dowiedzieć zawczasu o tym co ich czeka. Część z nich szuka też konkretnych poleceń miejsc, które warto zobaczyć, czy restauracji w których warto zjeść.

Mimo iż internet nie ma końca, to jak przychodzi do znalezienia sprawdzonych informacji, to zaczyna się problem. Niby stron z poleceniami jest mnóstwo, to jednak lwia ich część jest po prostu sztucznie kreowana. Opinie są kupowane i jakoś zawsze tak mocno pozytywnie stronnicze. Z tego też powodu warto wiedzieć, gdzie szukać szczerych i przede wszystkim prawdziwych opinii. Od realnych ludzi, którzy byli w danym miejscu i chcą wyrazić swoją opinie, czy podzielić się wrażeniami.

Sprawdzone opinie turystyczne
Sprawdzone opinie turystyczne

Miejsca z prawdziwymi opiniami turystycznymi w sieci i ich weryfikacja

Pierwszym strzałem w poszukiwaniu opinii na tematy wyjazdowe, są zawsze duże serwisy umożliwiające ich wyrażenie. Najpopularniejszym z nich jest bez wątpienia tripadvisor – https://pl.tripadvisor.com/ który może być swego rodzaju wyznacznikiem. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że i tu zdarzają się nieuczciwe, przepłacone opinie. Drugim aspektem jest zdanie ludzi, którzy z pękniętej płytki w łazience robią tragedie narodową, w trzech aktach. Uwzględniając te fakty, można jednak całkiem sporo informacji stamtąd wyciągnąć. Na przykład o okolicy danego obiektu, o tym czy potrawy są warte wysokiej ceny oraz o różnych zniżkach do atrakcji turystycznych, którymi ktoś chce się podzielić.

Drugim miejscem, gdzie zazwyczaj szukamy porad podróżniczych i opinii na dany temat są wszelkiego rodzaju fora dyskusyjne. W tym przypadku, podobnie jak przy serwisach opiniotwórczych, trzeba się mieć na baczności. Dużo firm zleca zakładanie kont i wpuszczanie nieprawdziwych informacji na dany temat. Czasem nawet są oni skłonni kupić długoletnie konta, by się bardziej uwierzytelnić. W przypadku forum, szybciej jednak uzyskamy odpowiedź na nurtujące nas pytanie, na przykład czym dojechać z lotniska do centrum.

Przy poszukiwaniu informacji na temat położenia, czy też samej okolicy miejscówki, do której chcemy wyjechać na wakacje z pomocą przyjdzie nam też Google Street View – https://www.google.com/intl/pl_ALL/streetview/ To funkcja , dzięki której za pomocą zrobionych zdjęć, możemy przejść się po praktycznie każdym zakątku świata. Klikamy po prostu w strzałeczkę na zdjęciu i „idziemy” w wybrany kierunku. Wówczas (o ile fotki są w miarę aktualne) widzimy jak na dłoni, jak wygląda okolica, gdzie zamierzamy się zatrzymać.

Obecnie popularną formą zdobywania informacji są tez grupy na Facebooku. Tam zrzeszając się i dopisując do tematycznie odpowiadającego nam grona ludzi, możemy zadać pytanie i czekać na odpowiedź. Zawsze znajdzie się taka osoba, która była na miejscu i pomoże nam z naszymi wątpliwościami. Chodź pewnie nie unikniemy hejtu i głupich odzywek. do tego trzeba uważać na samozwańczych znawców wszystkiego, którzy z kanapy chcą sterować światem.

Ostatnia i chyba już aktualnie najmniej popularną metodą, na szukanie opinii i porad podróżniczych są blogi. Po pierwsze przechodzą one do lamusa i czytelników oraz częstych postów jest coraz mniej. Po drugie często blogerzy byli opłacani przez sponsorów, przez co potem wypisywali peany pochwalne danemu miejscu. Nie wrzucamy wszystkich do tego wora, ale taka jest prawda. Jednak nadal można trafić na blogi pasjonatów, którzy wszystko skrzętnie opisują, czym przyczyniają się do pomocy osobom jej potrzebującym.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *